Motocykly

R NINE T RACER (Heritage)

Neochvějný. Dynamický. Vzduchem chlazený.

R nineT Racer vám umožní prožít éru legendárních superbiků. Daleko od obsedantního retro-romantismu – přizpůsobitelný motocykl s inovativními technologiemi a v obvykle vysoké kvalitě BMW Motorrad. 
Přikrčený na polokapotáži a s oběma rukama pevně na rukojetích řidítek cítíte silný boxer a také nezaměnitelný zvuk výfuku. A vy už víte: jenom silná povaha může řídit tento motocykl ze závodní linie. Jak na silnici, tak i v životě.

Stylově v rychlém pruhu.

Konstrukce motocyklu R nineT Racer neomylně bere inspiraci z motosportu 70. let. Podlouhlé proporce procházejí celou konstrukcí a slibují dech beroucí akceleraci. Výrazná polokapotáž, tvar palivové nádrže a sedla formují štíhlou siluetu. Dlouhý rozvor a dopředu umístěná řidítka umožňují nízký, sportovní posez. Vysoko a dozadu umístěné stupačky způsobí, že jako jezdec budete doslova ležet na motocyklu. Obklopen bílou kapotáží, která jasně vyčnívá proti ostatním tmavým dílům. Dokonce i proužek, který vede zepředu až dozadu v barvách BMW Motosport budí dojem, že volá po dalším zrychlení.

Výkonný boxer pro honičku na závodní dráze.

Technologie R nineT Racer je stejně jistá jako jeho design: hnací jednotka a elektrická soustava budí nadšení již od modelu BMW R nineT. Nejmodernější technologie R nineT Racer plní emisní normu Euro 4. Výkonný, vzduchem chlazený dvouválcový boxer má zdvihový objem 1170 cm3 a výkon 81 kW (110 k) – to zajišťuje dynamický výkon, a to i v nízkých otáčkách. Prostě typický boxer. Díky polokapotáži a nízko posazeném sedle si můžete vychutnat delší jízdu vysokou rychlostí. Standardní ABS a volitelné ASC zajišťují, že jste vždy v bezpečí, a to i při plném výkonu na silnici. Navíc výfukový systém 2v1 v typickém designu café racer dokazuje, že technologie nemusíte skrývat.

Budete se cítit tak pohodlně, jako když sedíte.

Sportovní a dynamický: řidítka R nineT Racer jsou umístěna nízko na vidlici. Jejich mírné posunutí chrání zápěstí. Stupačky jsou na druhé straně posunuty mírně dozadu a nahoru pro podporu sportovní pozice. Kromě toho volitelné individuální sedlo snižuje výšku sedla z 805 mm na 795 mm. Polstrování sedla je vzadu mírně zvednuto. To zajistí znatelnou úlevu pro záda při dlouhých jízdách. Stejně tak dynamicky je navržena polokapotáž – zvlášť při rychlostech vyšších než 90 km/h.

Stylové přizpůsobení.

Motocykl R nineT Racer bere inspiraci z motosportu v minulosti. To je důvod, proč ve standardní výbavě má sedlo jen pro jezdce – pro jízdu sólo. Jeho zaměření je znát. Volitelný rám pro instalaci dvojsedla rychle přemění motocykl na dvojmístný. Je to jen jedna z možností, jak si přizpůsobíte motocykl podle svých potřeb. Velká řada volitelného příslušenství ex-works obsahuje mimo jiné: dvě hliníkové nádrže, kola s výpletem nebo snížené odpružení. Dále si můžete přidat prvky z originálního příslušenství BMW Motorrad, jako například HP karbonové díly nebo HP sportovní tlumič výfuku. R nineT Racer je rovněž optimálně připraven pro speciálně vyrobené montované díly.